Witamy w Akademii Vide.

Grupy wsparcia dla osób w żałobie
Oferta

Grupy wsparcia dla osób w żałobie

Nikt z nas nie jest przygotowany na odejście bliskiej osoby. Jest to jedno z najtrudniejszych doświadczeń w naszym życiu. Może to się wiązać z ogromnym bólem, żalem, lękiem, złością.

Emocje, które nam towarzyszą mogą być silne, możemy mieć poczucie utraty bezpieczeństwa, poczucie niezgody, niezrozumienia. Często zostajemy sami z naszymi uczuciami, myślami, trudno jest nam się odnaleźć w nowej sytuacji. Zdarza się, że mamy przekonanie, że stratę powinno przeżywać się w samotności, co może tylko spotęgować trudne odczucia.

Grupa wsparcia to miejsce, gdzie możemy spotkać się z osobami zmagającymi się z podobnymi trudnościami życiowymi, dzięki czemu możemy poczuć, że nie jesteśmy sami. Rzeczywistym powodem cierpienia nie jest rozmowa, lecz utrata. Rozmowa natomiast sprawia, poczucie wspólnoty z innymi, i możliwość przeżycia tych trudnych emocji.

Grupa wsparcia dla osób w żałobie została stworzone z myślą o tych, którzy stracili bliskie osoby i doświadczają trudności w odnalezieniu się w tej nowej sytuacji. Żal, ból, rozpacz i lęk są tak ogromne, że możemy mieć poczucie przytłoczenia, bezradności. Grupa przeznaczona jest dla osób, które czują się osamotnione, chciały by porozmawiać i znaleźć wsparcie. Ważne jest, aby w tym trudnym czasie dać sobie przestrzeń na przeżycie żałoby.
Grupa wsparcia jest miejscem, gdzie ludzie mogą otwarcie wyrażać swoje emocje oraz otrzymać akceptację i zrozumienie od innych. Spotkania odbywają się w kameralnej i bezpiecznej atmosferze, pełnej akceptacji, zrozumienia i troski.

Podczas spotkań będziemy rozmawiać o etapach procesu żałoby i o tym, jak radzić sobie na każdym z tych etapów. Będą elementy psychoedukacji, zgodne z potrzebami uczestników grupy. Ta wiedza teoretyczna może pomóc w zrozumieniu procesów i emocji, które aktualnie osoba w żałobie przeżywa.

Czas trwania sesji grupowej
Liczba osób w grupie to 8-10. Grupa wsparcia ma charakter otwarty, co oznacza, że do grupy, podczas jej trwania, mogą dołączać nowe osoby.
Udział w grupie wsparcia poprzedzą indywidualne rozmowy z psychoterapeutą, w celu określenia oczekiwań Klienta.
Koszt spotkań: 50zł za spotkanie

Zrób pierwszy krok aby poprawić jakość swojego życia.

UMÓW KONSULTACJĘ

To łatwe! Zacznij teraz!

Zamów telefonicznie 884 921 921